Witaj na Beats In Motion

Beats In Motion to mój autorski projekt łączący tworzenie muzyki z podróżowaniem.

Tutaj odkryjesz dźwięki inspirowane nowym otoczeniem i innymi kulturami, a także dowiesz się więcej o tym, jak efektywnie tworzyć poza studiem, domem czy pracownią.

W ciągu ostatniego roku, w dość nietypowej scenerii nagrałem mój album „Into The Wild”. Jednocześnie zrodziła się koncepcja projektu Beats In Motion, w ramach którego będę dzielił się z Tobą doświadczeniami, wiedzą oraz muzyką, którą tworzę „w ruchu”.

Pozwól, że się przedstawię.

Kim jestem?

STUD8758 500x732

Mam na imię Wojtek i tworzę pod pseudonimem Voitek Noir. Moja przygoda z muzyką zaczęła się, gdy jako nastolatek zetknąłem się z DJ’ingem. Dźwięki skreczowania wywoływały u mnie “gęsią skórkę” i postanowiłem, że sam zajmę się muzyką. Czas spędzony przy gramofonach zaowocował m.in. tytułem V-ce Mistrza Świata DJ’ów IDA 2011, który zdobyłem w duecie DJ Czarny/Tas, a także klipem, który obejrzało ponad pół miliona widzów. Jako producent muzyczny zająłem 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Beatmakerów – beatbattle.poznan 2012.

Moim planem było zdobycie wykształcenia w dziedzinie inżynierii dźwięku, by w przyszłości móc pracować jako producent w studio nagraniowym. W 2013 wyjechałem do Londynu na studia magisterskie, które ukończyłem z wyróżnieniem, mimo że warunki w akademiku nie sprzyjały mojej pracy twórczej. Współlokator, z którym dzieliłem pokój nie tolerował żadnej muzyki, dlatego musiałem ją tworzyć poza domem: w bibliotekach, akademikowej kuchni, kawiarniach, pubach, czasami na dworze, a nawet na klatce schodowej, stanowiącej drogę ewakuacyjną z akademika.

Pomimo tych nietypowych okoliczności, udało mi się nagrać pierwszą część albumu „Into The Wild”. Kolejne utwory napisałem już po przeprowadzce do miejsca, w którym miałem swój własny kąt, co w jakimś stopniu ułatwiło proces twórczy. W tej fazie pracy nad płytą nawiązałem współpracę z innymi muzykami, m.in. utalentowanym raperem wywodzącym się z Zimbabwe – Shumba Maasai.

Pracując nad albumem, najbardziej zależało mi na tym, żeby uchwycić klimat otoczenia i emocje związane z przebywaniem w nowym środowisku. Na moją twórczość wpłynęło poczucie wolności, a z drugiej strony odczuwałem samotność w wielkim mieście. Zmiana otoczenia miała bez wątpienia ogromny wpływ zarówno na mnie, jak i na moją muzykę.

Stąd zrodził się pomysł projektu Beats In Motion. Moim celem jest pokazanie, że muzykę da się tworzyć dosłownie wszędzie i w każdych warunkach, dysponując prostymi narzędziami i wyobraźnią.

Moja idea

idea-img

Beats In Motion to pomost między muzyką a podróżowaniem. To eksperyment badający jak nieznane wcześniej otoczenie (miasto, kraj czy nawet kontynent) wpływa na naszą twórczość i emocje. To także projekt audio-wizualny. Moje utwory łączę z filmami oraz fotografiami z miejsc, w których powstawały, aby jak najdokładniej oddać wrażenia, które towarzyszyły powstawaniu projektów.

Żyjemy w czasach kiedy do zrobienia muzyki, filmów oraz fotografii nie zawsze jest potrzebny profesjonalny sprzęt – często wystarczą podstawowe narzędzia. Dlaczego z nich nie skorzystać?

Chcesz wiedzieć jak można to zrobić? Zapisz się na newsletter lub odwiedź blog, na którym dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Jeśli podoba Ci się mój projekt, kup album „Into The Wild”, który powstał w Londynie.

 

OSTATNI PROJEKT